פחם פעיל לסינון ביולוגי

 

מהו פחם פעיל ואיך הוא עובד?

פחם פעיל הינו חלקיק בעל שטח מגע הנע בין 300-2000 מ"ר לכל גרם של פחם. הפחם עצמו עשוי חומרים טבעיים מסוגים שונים, החל מעץ, כבול, במבוק, קליפות אגוזי קוקוס ועוד.

לפחם פעיל שטח פנים גדול מאד ואלפי חריצים דרכם יכול אוויר לזרום. יש לו יכולת ספיחת נפחים גדולה יחסית למשקל ולנפח, לכן הוא מצוין לשימוש של סינון וטיהור אוויר בתעשייה.

האוויר שזורם דרך הפחם עובר ספיחה דרך הפחם וכך הוא מנטרל למעשה את הגורם המזהם. על מנת שהספיחה תהיה יעילה, צריך שטח פנים גדול של הפחם ושרוב השטח יהיה בתוך החריצים, כמו בפחם עצים. הפחם הפעיל סופח אליו כימיקלים ורעלים שונים וכיוון שהמבנה שלו איננו מסודר, והוא מפותל ומלא נקבוביות - תכונה שמוסיפה ליכולת המעולה שלו לספיחה של חומרים.

יעילות הסינון של מתקנים עם פחם פעיל היא מעולה וברמה של כמעט 100%!

 מתי יש צורך בשימוש בפחם?

היום יודעים כי פחם פעיל עוזר לנו לשפר את בריאותנו ותורם לרווחתנו מבחינת זיהום הסביבה ואורח חיים בריא. בתעשייה המודרנית הולך וגדל השימוש בפחם פעיל לניקוי, לתהליכי מיצוי בתעשייה תהליכית, לטיהור מים ושפכים, טיהור של גזים ועוד.

הפחם הפעיל גם יעיל מאוד בסיוע לגופנו להיפטר מרעלים, ואף כחלק מתהליך ייצור תרופות, כסופח גזים ורעלנים במערכת העיכול. השימוש המוכר של פחם הוא כמובן במסנני אוויר כפילטרים, במסכות סינון אוויר או מסכות גז, אך כיום השימוש בפחם פעיל נרחב מאוד ומהווה מקור חדשני ופתרון ביולוגי מעולה לזיהום תעשייתי.

 

אצלנו בבנצ'מרק טכנולוגיות תמצאו יותר ממאה סוגים שונים של פחם פעיל כמו: פחם פעיל אבקתי, פחם פעיל גרנולרי ועוד. מוצרי הפחם שלנו ייחודיים, מגוונים וייעודיים למגוון רחב של שימושים. רק אצלנו מגוון רחב של סוגי פחם פעיל המותאמים ליישומים שונים של ניקוי אוויר וגז, כמו גם פחם פעיל לטיהור מי שתיה, שיקום מי תהום, וטיפול במי שירות ושפכים. וכן, פחם פעיל לטיהור והוצאת צבעשל הנוזלים בתעשייה הכימית, תעשיית התרופות ותעשיית המזון.

פחם פעיל
השאירו פרטים בכדי ליצור קשר
ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי